Заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні


Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. З метою гідного вшанування загиблих від геноциду , вчиненого тоталітарним сталінським режимом, 23 листопада 2018 року в закладах загальної середньої освіти був проведений «Урок пам’яті», урочисті лінійки, тематичні уроки, виховні години «Твій біль, Україно…», «Пам’ять поколінь», «Українська ніч 33-го», «Голодомор — трагедія українського народу», тематичні уроки «Гірка сповідь пшеничного колоска», «Забуттю не підлягає», «Голодомор 1932—1933 рр.»
24 листопада 2018 р. на будівлях освітніх закладів ОТГ було приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою ; педагогічні та учнівські колективи приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 та акції «Запали свічку».
23 листопада у Гринівецькій школі відбулася загальношкільна лінійка, а також тематична виставка, присвячений 85 – річниці пам’яті жертв Голодомору, учні 6 – А класу Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст. (класний керівник Шеляг М.І.) провели виховний захід «Пам`ять – нескінченна книга життя» та перегорнули страшну сторінку історії Голодомору українського народу, засвітивши свічки пам`яті, школярі вшанували хвилиною мовчання безневинні жертви Голодомору 1932 – 33 років. Учні Остринської ЗОШ І-ІІ ст. на урочистій лінійці вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Запали свічку».
У Пужниківському НВК школярі переглянули презентацію, підготовлену педагогом-організатором та учнями 7 класу, про наслідки Голодомору (на основі реальних фактів зі спогадів очевидців) та відвідали виставку тематичної літератури «Свічка пам’яті. Голодомор мовою фактів», підготовлену сільським бібліотекарем М.В.Гнатюк. Учні 8-9 класів переглянули та обговорили художній фільм за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь».
Підсумком до всіх проведених заходів у Пужниківському НВК стала відкрита тематична лінійка «Ціна йому – життя», приурочена Дню пам’яті жертв голодоморів, яку підготували учні 9 класу, педагог-організатор та сільський бібліотекар.Метою проведеного заходу було вшанувати пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в дітей особистісні риси громадянина України, патріотизм, розвивати в дітей траурний етикет, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих. Під час проведення лінійки звучали записи класичної музики: «Реквієм» Моцарта, «Соната» Бетховена, Гімн «Боже, великий, єдиний» на музику М.Лисенка, слова О.Кониського. Дев’ятикласники знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу. Серця учнів та вчителів не залишились байдужими після участі в лінійці і скорботної хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933 роки .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *